Montaż ustawianie anten
Elektrycy Wrocław Hydraulicy Wrocław Kominiarz Wrocław
Platformy cyfrowe:

Montaz polsat nc dvbt

Loga użyte tylko w celach informacyjnych, wszystkie prawa autorskie należą do ich właścicieli.

Telewizja satelitarna Instalacje zbiorcze

Instalacja indywidualna

Jeżeli chodzi o montaż anten satelitarnych to najczęściej spotykamy dwa rozwiązania. Chodzi oczywiście o instalacje indywidualne oraz instalacje zbiorcze. Wiele osób zastanawia się czym tak naprawdę różnią się oba te rozwiązania. A przede wszystkim, w które z nich warto zainwestować.

Najbardziej popularne są z całą pewnością instalacje indywidualne. Zresztą popularność tą możemy bardzo łatwo zaobserwować patrząc na elewacje budynków. Liczba anten satelitarnych wręcz porażą. I właśnie te anteny są indywidualnymi instalacjami. Zestaw w jaki musimy się zaopatrzyć w tym przypadku to antena, konwerter, dekoder oraz przewód koncentryczny. Z pomocą tych elementów przeprowadzana jest instalacja anten satelitarnych w każdym domu. I właśnie dzięki tym elementom możemy cieszyć się z odbioru kilkuset kanałów telewizji cyfrowej. Oczywiście warto podkreślić, że instalacja indywidualna nie ogranicza nas tylko do jednego odbiornika telewizyjnego. Możemy przecież zamówić w serwisie montaż multiroom, dzięki któremu będziemy mieli dostęp do telewizji satelitarnej w kilku pomieszczeniach naszego domu. Dzięki podziałowi sygnału przez tzw. multiswitch unikniemy konieczności zakładania kilku anten satelitarnych. Co istotne najnowsze rozwiązania pozwalają nam na niezależne oglądanie telewizji w kilku pokojach przy użyciu jednego dekodera. Wszystko to jest możliwe dzięki specjalnym splitterom.

W chwili obecnej na polskim rynku działa kilka platform cyfrowych, które oferują nam dostęp do najlepszej jakości obrazu i dźwięku. Wśród nich możemy wymienić między innymi Cyfrę+, Cyfrowy Polsat, TP, TNK czy N. Każda z platform proponuje nam naprawdę rozbudowane możliwości i pakiety kanałów telewizyjnych o jakich jeszcze kilkanaście lat temu nie mogliśmy nawet śnić.

Instalacja jednorodzinna to przede wszystkim szansa na dostęp do bogatego pakietu programów satelitarnych. Dostęp ten możemy uzyskać dzięki jednej antenie satelitarnej. Nie da się ukryć, że znacznie obniża to koszty założenia całej instalacji. Dzięki temu za naprawdę niewielkie pieniądze możemy cieszyć się doskonałym obrazem i czystym dźwiękiem.

Copyright by technikasat.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone
Polecamy: montaz-ustawianie-anten.pl
technikasat