Montaż ustawianie anten
Elektrycy Wrocław Hydraulicy Wrocław Kominiarz Wrocław
Platformy cyfrowe:

Montaz polsat nc dvbt

Loga użyte tylko w celach informacyjnych, wszystkie prawa autorskie należą do ich właścicieli.

Telewizja satelitarna Instalacje zbiorcze

Instalacja multiroom

Zazwyczaj instalacja anten satelitarnych opiera się tylko na jednym odbiorników. W większości polskich domów jest bowiem tylko jeden telewizor. Oczywiście nie jest to w żadnym wypadku regułą. Okazuje się bowiem, że są domy gdzie tych telewizorów jest więcej. A co najważniejsze każdy z domowników chciałby oglądać w tym samym czasie obraz wysokiej jakości ale na innym kanale. Czy takie rozwiązanie jest w ogóle możliwe?

Rozwój technologii sprawił, że codziennie przekraczamy jakieś bariery. Również jeżeli chodzi o telewizję satelitarną możemy być pewni, że to co jeszcze kilkanaście lat temu było niemożliwe dzisiaj staje się jak najbardziej realne. A pozwala nam na to przede wszystkim podłączenie multiroom. To właśnie dzięki technologii multiroom będziemy mogli, za pomocą jednej anteny, podłączyć odbiorniki w kilku pomieszczeniach naszego domu. To co jeszcze niedawno było niemożliwe teraz staje się standardem.

W tym miejscu pojawia się pytanie jakie są realne zalety stosowania tego systemu. Widać je niemalże gołym okiem. Montaż multiroom jest niezwykle prosty i o wiele mniej pracochłonny niż instalacja kilku anten na elewacji budynku. Kolejnym ważnym elementem, na który z pewnością większość z nas zwróci uwagę, są koszty. Technologia multiroom pozwala nam na znaczą redukcje kosztów choćby dlatego, że teraz musimy kupić tylko jedną antenę. Co więcej oglądanie telewizji na kilku odbiornikach jednocześnie nie wiąże się z żadnym dodatkowym abonamentem.

Kilka słów należałoby poświęcić temu w jaki sposób działa taka telewizja satelitarna. Głównym elementem, który będzie pozwalał na odbieranie sygnału za pomocą kilku odbiorników jest multiswitch. Multiswitch powoduje rozdzielenie sygnału i przesłanie go do kilku odbiorników telewizyjnych. Co istotne nie oznacza to, ze wszystkie osoby będą musiały oglądać jednocześnie ten sam kanał. Technologia multiroom pozwala na dużą niezależność i autonomiczność poszczególnych odbiorników telewizyjnych.

Najnowsze technologie mają za zadanie pomagać ludziom, ułatwiać im życie a także redukować koszty jakie musieliby ponieść stosując starsze rozwiązania. I właśnie tego typu technologią jest multiroom. Rewolucja w telewizji cyfrowej, która spotkała się z wielce entuzjastycznym przyjęciem.

Copyright by technikasat.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone
Polecamy: montaz-ustawianie-anten.pl
technikasat