Montaż ustawianie anten
Elektrycy Wrocław Hydraulicy Wrocław Kominiarz Wrocław
Platformy cyfrowe:

Montaz polsat nc dvbt

Loga użyte tylko w celach informacyjnych, wszystkie prawa autorskie należą do ich właścicieli.

Telewizja satelitarna Instalacje zbiorcze

Instalacja zbiorcza

Nie da się ukryć, że telewizja satelitarna sprawdza się doskonale w przypadku mieszkań i domów jednorodzinnych. Pytanie jednak co w sytuacji kiedy jeden budynek zamieszkuje kilka rodzin? Czy instalacja anten satelitarnych dopuszcza w ogóle możliwość stworzenia takiego schematu?

Nowoczesne technologie dają nam wręcz nieograniczone możliwości. Podobnie jest w przypadku telewizji satelitarnej. W chwili obecnej możliwy jest montaż anten satelitarnych o charakterze wielorodzinnym. Co najważniejsze schemat ten zakłada, że poszczególne odbiorniki znajdują się w niezależnych mieszkaniach. Tak przecież jest w rzeczywistości. Jest to tak naprawdę jedyne rozsądne rozwiązanie dla wspólnot mieszkaniowych. Warto zaznaczyć, że znacznie obniża to koszty instalacji. W tej chwili poszczególne rodziny nie musza już zakładać niezależnych, indywidualnych instalacji. Wystarczą do tego w zupełności instalacje zbiorcze.

Kolejnym ważnym elementem jest łatwość montażu i niewielka ingerencja elewację budynku. Teraz wystarczy, że założymy tylko jedną antenę satelitarną, która podłączymy do poszczególnych dekoderów znajdujących się w instalacji zbiorczej. Oczywiście w tym przypadku należy zwrócić baczną uwagę na jakość sygnału. Jego rozdzielenie na kilkanaście rodzin może odbyć się przecież kosztem jakości. Dlatego w pierwszej kolejności należy zadbać o odpowiedniej wielkości czaszę anteny, która zagwarantuje sygnał o wystarczającej mocy. Co ważne należy także zaopatrzyć się w odpowiednie konwertery a także dekodery przystosowane do pracy w instalacji zbiorczej. Kolejnymi elementami, które powinniśmy uwzględnić są wzmacniacze oraz zastosowanie rozgałęzionego multiswitcha. To właśnie multiswitch pozwoli nam na rozdzielenie sygnału.

Cały system oparty jest tak naprawdę na jednej antenie satelitarnej. Koncentruje ona sygnał o takiej mocy aby po rozdzieleniu zapewnił odpowiednią jakość obrazu i dźwięku w naszych telewizorach. Bardzo ważna informacją jest to, że każda z instalacji w poszczególnych mieszkaniach będzie działała niezależnie. Oznacza to, że każdy z mieszkańców będzie mógł oglądać taki kanał jaki sam sobie wybierze.

Już na etapie projektowania budynku inwestor czy deweloper powinni zadbać o prawidłowe okablowanie zbiorcze. Oszczędzi to kosztownych adaptacji w przyszłości i nie narazi budynku na pogorszenie stylistyki. Należy podkreślić, iż wydatek związany ze wstępnym położeniem okablowania jest niższy, niż późniejsze modernizacje techniczne.

Zbiorcze instalacje satelitarne są najbardziej ekonomiczną i efektywną formą dostępu do programów telewizyjnych. Warto pamiętać o tym, że w wielu przypadkach zarządca obiektu chcąc uniknąć gąszczu anten, zabrania indywidualnego montażu, oferując w zamian wcześniej przygotowaną instalację TV. Ma to duży wpływ na poprawienie estetyki budynku.

Skonsolidowane systemy telewizji umożliwiają niezależny dostęp do kanałów transmitowanych z różnych nadajników. Właściciele budynków powinni mieć na względzie rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002r., gdyż dokument ten określa zakres obowiązkowych instalacji, które powinny znajdować się w budynkach wielorodzinnych.

Copyright by technikasat.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone
Polecamy: montaz-ustawianie-anten.pl
technikasat